27/09/2023

Odkurzacz centralny to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Jest ekonomiczne, ergonomiczne, ekologiczne i wydajne, dzięki czemu zyskuje coraz większe zaufanie klientów, którzy wybierając system, szukają rozwiązania idealnego, zwłaszcza do budynków wielkopowierzchniowych. Szukając najlepszego odkurzacza centralnego powinno się wziąć pod uwagę takie kwestie jak:

 • moc silnika,
 • skuteczność,
 • wydajność,
 • możliwość sterowania z poziomu aplikacji,
 • pojemność worka na kurz,
 • typ systemu filtracyjnego,
 • długość przewodu ssącego,
 • głośność odkurzacza.

Cechy najlepszego odkurzacza centralnego

Do najważniejszych cech najlepszego odkurzacza centralnego należą:

 1. moc silnika, która ma 600–700 watów,
 2. duża siła ssania,
 3. prosta obsługa,
 4. możliwość rozszerzenia systemu o kolejne moduły lub pojedyncze elementy,
 5. możliwość wymiany poszczególnych elementów,
 6. pojemność worka wynoszącą 30 litrów,
 7. generuje poziom hałasu wynoszący 70 decybeli,
 8. wmontowany filtr HEPA.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na producenta, możliwość serwisowania w autoryzowanym punkcie oraz dostępność części zamiennych. Co ciekawe, najczęściej najlepszy odkurzacz centralny wybierają alergicy czy astmatycy. Dzięki możliwości filtrowania i usuwania nawet najmniejszych alergenów, co wspomaga łagodzenie objawów alergii. Każda z cech takiego odkurzacza może, ale nie musi być dostosowana do preferencji kupującego.

Akcesoria do centralnego odkurzacza

By system centralnego odkurzania działał, jak należy, warto zaopatrzyć się w akcesoria takie jak m.in. polerka z mikrofibry, komplet ssawek, rurę teleskopową i wiele innych. Każde z nich z pewnością ułatwi robienie codziennych porządków, a z pewnością pomogą zapewnić wyższy komfort mieszkania.

Gdzie kupić wysokiej jakości odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny warto kupić w Comfort System. To miejsce, w którym otrzymasz fachową poradę, wysokiej jakości sprzęt oraz ogromny wybór akcesoriów. Poza tym sieć regionalnych dystrybutorów ułatwia dostęp do sprzętu i porad fachowców. Poza tym Comfort System to także certyfikaty branżowe, które są dowodem zaufania klientów i ugruntowanej pozycji rynkowej.

Back To Top