Ezefir potwierdzenie zapłaty akcyzy

Pobierz

puesc.gov.plwysłać deklarację akcyzową w ramach usługi e-Zefir, pobrać potwierdzenie zapłaty akcyzy za samochód, złożyć deklarację akcyzową w zakresie paliw opałowych, zgłaszać i uzupełniać przewozy w SENT jako przewoźnik, odbierać paliwa opałowe, jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej lub korzystasz z kodów transakcyjnych,odebrać potwierdzenie - system e-zefir wydaje potwierdzenie zapłaty akcyzy (urzędowe potwierdzenie odbioru), zapłacić podatek - należną kwotę należy przelać na rachunek bankowy urzędu skarbowego, a nie urzędu celnego, pobrać potwierdzenie zapłaty akcyzy - dokument ten będzie niezbędny przy rejestracji samochodu.Dotychczas potwierdzenie zapłaty akcyzy można było otrzymać wyłącznie w formie papierowej w urzędzie celnym.. Uzyskanie dokumentu jest możliwe bezpośrednio z Portalu Systemów Służby Celnej ().Od 9 grudnia 2014 r. potwierdzenie zapłaty akcyzy od sprowadzonego z innego kraju UE samochodu osobowego będzie można uzyskać drogą elektroniczną - poinformowało Ministerstwo Finansów.. Jak wyjaśnia resort finansów, uzyskanie elektronicznego potwierdzenia zapłaty akcyzy jest możliwe po zaksięgowaniu wpłatyPobranie potwierdzenia zapłaty akcyzy przez portal PUESC.. Uzyskanie dokumentu będzie możliwe bezpośrednio z Portalu Systemów Służby Celnej ().PUESC - www-2.puesc.gov.pl..

klikamy na głównej stronie w: Pobierz potwierdzenie zapłaty akcyzy za samochód.

WZBO (1) Wniosek dla firm - obowiązuje od 01.07.2021 [ZEFIR2] Formularz wniosku dla firm o wydanie dokumentu potwierdzającego brak obowiązku zapłaty akcyzy na terytorium kraju .Potwierdzenie zapłaty akcyzy dostępne online.. W tym serwisie usługi inne niż zakładanie konta, rejestracja osób fizycznych, rejestracja firm i powiązań, dostępne są dla użytkowników zmigrowanych.. WZZA (1) Wniosek dla firm obowiązuje od 01.07.2021 [ZEFIR2] Formularz wniosku dla firm o wydanie zaświadczenia stwierdzającego zwolnienie z podatku akcyzowego samochodu.W przypadku złożenia deklaracji AKC-U w formie elektronicznej należy pobrać elektroniczne potwierdzenie zapłaty akcyzy na stronie wskazanej przez Służbę Celną.. godzina 7:00.. Krasińskiego 11B 31-111 Kraków nr 84 2400 0000; ELEKTRONICZNE POTWIERDZENIE ZAPŁATY będzie dostępne do pobrania na stronie puesc.gov.pl po zaksięgowaniu wpłaty z przesłaną deklaracją.. Usługa "e-ZEFIR" umożliwia składanie elektronicznych deklaracji i dokumentów z zakresu podatku akcyzowego, podatku od gier i innych danin pobieranych przez Krajową Administrację Skarbową.. Usługa e-ZEFIR dostępna poprzez Platformę Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych i umożliwi obsługę: deklaracji akcyzowych - AKC-4/4ZO, AKC-U/A, ,AKC-U/S, AKC-WW, ..

1-2 dni po dokonananiu wpłaty na konto.Jak uzyskać potwierdzenie zapłaty akcyzy?

planowane uruchomienie usługi 7 października 2015r.. Co powinieneś wiedzieć Jeśli sprawdzasz samochód po numerze VIN, to z systemu Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) możesz otrzymać:Formularz wniosku dla osób fizycznych o wydanie dokumentu potwierdzającego brak obowiązku zapłaty akcyzy na terytorium kraju.. Uzyskanie takiego potwierdzenia ma znaczenie głównie dla osób, które sprowadzają samochód z zagranicy i chcą go zarejestrować.. Czy to możliwe aby ściągnięte auto w pierwszym tygodniu października (minęło ponad 40 dni ) jeszcze nie było możliwości pobrania potwierdzenie akcyzy z programu zefir 2 ?. bez wychodzenia z domu .. puesc.gov.pl (zakładka w prawym górnym rogu strony - "utwórz konto").. Złóż deklarację AKC-U .. Podatnicy, którzy złożą deklarację w formie elektronicznej będą mogli dopełnić wszelkich formalności związanych ze złożeniem deklaracji, dokonaniem przelewu oraz pobraniem potwierdzenia zapłaty akcyzy .Potwierdzenie akcyzy - zefir 2.. Wszystko przez problmy z wdrożeniem .załatw formalności z usługą E-ZEFIR .. Ministerstwo.zapewnienia obsługi przemieszczania wyrobów akcyzowych z zastosowaniem.UWAGA: Formularze rejestracyjne (dawna usługa e-Klient) oraz operacje.Po wybraniu opcji: "Posiadam login i hasło w PDR (dla potrzeb systemów.Od 7 października deklarację AKC-U z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu można złożyć elektronicznie, korzystając z usługi e-ZEFIR..

W praktyce:Niezbędne do celów rejestracyjnych potwierdzenie zapłaty akcyzy będzie można wydrukować bezpośrednio ze strony internetowej.

Użytkownicy niezmigrowani odnajdą je na dotychczasowej Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych - (wymaga ponownego .dokonania zapłaty podatku akcyzowego na rachunek bankowy Izba Celnej w Krakowie, al.. "Dokument taki, po wydrukowaniu, stanowić będzie podstawę do rejestracji pojazdu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym bez konieczności wizyty w urzędzie celnym" - wyjaśniło MF.e-Zefir.. Szanowni Państwo, Informujemy, że w dniu 7 października br. zakończył się proces migracji danych do systemu ZEFIR2 i tym samym komórki organizacyjne Centrum Rozliczeń w Izbie Celnej w Krakowie rozpoczęły proces rozliczania wpłat przyjętych w dniach 1-6 października br.Jak uzyskać elektroniczne potwierdzenie zapłaty akcyzy Uzyskanie dokumentu jest możliwe bezpośrednio z Portalu Systemów Służby Celnej ().. Załóż konto na stronie internetowej .. Z pozycji tego komunikatu możesz zapisać potwierdzenie zapłaty akcyzy PZAS w formacie pdf.W przypadku komunikatu informującego o zapłaconej akcyzie do informacji dołączony jest dokument potwierdzenia zapłaty PZAS w formacie pdf.. Została ona zbudowana w ramach Programu e-Cł.AKCP : Deklaracja o wysokości akcyzy pobranej i wpłaconej przez płatnika Deklaracja o wysokości akcyzy pobranej i wpłaconej przez płatnika AKCPA : Deklaracja w sprawie przedpłaty akcyzyPZAS(1) - ZAPYTANIE - obowiązuje od 01.01.2016 [ZEFIR 2] Formularz zapytania o potwierdzenie zapłaty akcyzy za samochód ..

Nasz formularz ląduje w dokumentach wysłanych.Uzyskaniem potwierdzenia zapłaty akcyzy będą zainteresowane głównie osoby, które sprowadzają je z zagranicy.

Po wprowadzeniu zmian nadal możliwy będzie osobisty odbiór dokumentu w urzędzie.Jeżeli wpłata jest dokonana do godz. 16, to potwierdzenie będzie dostępne najwcześniej po godz. 10 w następnym dniu roboczym.. 10-05-15, 08:11 Lukas.s• w przypadku rejestracji warunkowej potwierdzenie zapłaty akcyzy (wydruk ze strony e-Zefir) lub dokument odprawy celnej.. Trade coś niedawno wspominał, że z początku października nie miał jeszcze potwiedzeń.. Wypełniamy formularz PZASREQ_v1 podając numer VIN pojazdu.. Uwaga!. Została ona zbudowana w ramach Programu e-Cło i modernizowana jest w ramach Programu PUESC.Dla odpytania po numerze VIN, możesz otrzymać komunikaty z systemu Krajowej Administracji Skarbowej: "Od samochodu osobowego został zapłacony podatek akcyzowy" - komunikat oznacza, że za samochód został zapłacony podatek akcyzowy.. dokonania zapłaty podatku akcyzowego na rachunek bankowy Izby Celnej w Krakowie al.Jeśli chcesz nam powierzyć sprawdzenie opłaty za akcyzę kliknij w LINK, jeśli nie to zarejestruj konto w systemie e-Zefir.. To nie koniec dobrych wiadomości dla osób, które zamierzają sprowadzić sobie samochód z któregoś z unijnych państw.Dotychczas potwierdzenie zapłaty akcyzy można było otrzymać wyłącznie w formie papierowej w urzędzie celnym.. Jeśli w przelewie będą podane prawidłowe dane, system ZEFIR2, który prowadzi Krajowa Administracja Skarbowa, powiąże wpłatę z odpowiednią deklaracją.. Wszystko to pozwoli błyskawicznie uzyskać potwierdzenie zapłaty akcyzy.Jaki jest średni czas oczekiwania na pojawienie się w systemie eZefir na stronie potwierdzenia zapłaty akcyzy za sprowadzony samochód?. FILM INSTRUKTAŻOWY dostępny na stronie .. Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) stanowi pojedynczy punkt dostępu do e-usług Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze obsługi i kontroli obrotu towarowego z państwami trzecimi i obrotu wyrobami akcyzowymi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt