Wniosek karta warszawiaka

Pobierz

Wprowadzone dane są niekompletne lub niepoprawne.. Wcześniej jednak drobny cytat ze strony ZTM, który ułatwi Wam przygotowanie się do poprawnego wypełnienia owego wniosku:Jeżeli dzieci zamierzają korzystać z uprawnień wynikających z Karty Młodego Warszawiaka, opiekun prawny musi udać się do jednego z Punktu Obsługi Pasażerów ZTM lub Wydziału Obsługi Mieszkańców z wnioskiem o wydanie e-hologramu, przedkładając do wniosku zaświadczenie w zakresie skierowania dziecka do placówki, wydane przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie.Wniosek.. Interwencje.. Karty warszawiaka - RMF24.pl - Od dziś można składać wnioski o Kartę warszawiaka, dzięki której po 1 stycznia 2014 r. płacący w Warszawie podatki zapłacą .Program "Warszawska Karta Rodziny" przyjęty uchwałą nr LXVI/1808/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 03 października 2013 r. jest realizacją działania zapisanego w uchwalonym przez Radę m.st. Warszawy Programie "Rodzina" na lata 2010-2020.Aby uzyskać Bilet Warszawiak, a należy najpierw wyrobić Kartę Warszawiaka.. Karta Młodego Warszawiaka przysługuje dzieciom do ukończenia 20. roku życia lub studentom do ukończenia 26. roku życia.Odbierając Kartę warszawiaka i młodego warszawiaka, trzeba wziąć ze sobą wymagane dokumenty: wniosek podpisany przez wszystkie pełnoletnie osoby, także jeśli wniosek był wysłany przez Internet, dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport, dokumenty potwierdzające stopień pokrewieństwa (np. akt urodzenia dziecka), karty WKM lub inne elektroniczne nośniki biletów wskazane we wniosku, dokumenty potwierdzające nadanie numeru NIP - dotyczy tylko obcokrajowców.Wniosek o wydanie Karty warszawiaka można złożyć na dwa sposoby a) drogą elektroniczną - wypełniając formularz na stronie ZTM..

Karta Warszawiaka wydawana jest na wniosek zainteresowanego.

Samorząd.. Docelowo będą miały inny wygląd.. Ponadto, uprawnia do tańszych biletów długookresowych w metropolii warszawskiej.. W przypadku tej drugiej opcji wystarczy wejść na stronę .. W tym celu wejdź na stronę: a tam w punktach masz wypisane wszystkie kroki, które należy wykonać..

Aby otrzymać Twoją osobistą Warszawską Kartę Miejską należy wypełnić poniższy wniosek.

Zgodnie z Zarządzenie nr 57/2016 Prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia 20 stycznia 2016 r. osobami, które mogą składać wnioski o Kartę są osoby zamieszkałe na terenie m. st. Warszawy, które rozliczą podatek dochodowy od osób fizycznych za poprzedni rok w stołecznym urzędzie skarbowym oraz dzieci tych osób.Wniosek o wydanie Warszawskiej Karty Miejskiej.. Drugim warunkiem jest samodzielne lub przez rodziców rozliczanie podatku PIT w stolicy za rok poprzedni.Karta Warszawiaka ułatwia dostęp do miejskich usług i instytucji kultury - również ich oferty online.. Ludzie Warszawy.. Możemy zrobić to osobiście, za pośrednictwem poczty tradycyjnej, albo przez internet na stronie ZTM-u.. W tym celu wystarczy wypełnić dostępny na stronie ZTM formularz.. Ten, kto posiada już spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską (WKM) lub .Title: z 2096 na 2015 Author: DrukXP Created Date: 12/28/2015 9:59:41 AMWniosek o wyprawkę może złożyć mama lub tata dziecka, zamieszkująca/y z dzieckiem i rozliczający podatki w Warszawie.. Jak otrzymać kartę?. Od 3 grudnia 2013 r. na obowiązujące karty będzie naklejany specjalny hologram.. Pierwszą możliwością jest wykorzystanie drogi elektronicznej.. Wydano już 89 tys. hologramów do naklejania na kartę miejską lub inny nośnik biletu komunikacji miejskiej - poinformował .Osoby dorosłe, kupujące taki bilet, mogą zyskać dzięki Karcie warszawiaka od 12 zł miesięcznie (bilet 30-dniowy ważny w 1. strefie ma kosztować w 2014 r. 98 zł, a bez Karty warszawiaka 110 zł) do 54 zł kwartalnie (bilet 90-dniowy ważny w obu strefach ma kosztować 482 zł, a bez Karty warszawiaka 536 zł)..

Tam otrzymamy wniosek, który należy wypełnić i złożyć razem z następującymi dokumentami:Karta warszawiaka.

Składanie jego papierowej wersji w szkole nie będzie już konieczne, choć taka możliwość zostanie zachowana.Można składać wnioski ws.. Wgranie uprawnień Karty tzw. e-hologramu na duplikat karty miejskiej jest bezpłatne.. Popraw je i spróbuj ponownie.W celu uzyskania uprawnień do korzystania z Karty Warszawiaka bądź Karty Młodego Warszawiaka: Zgłoś się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM lub do Wydziału Obsługi Mieszkańców ( Możesz zarezerwować wizytę w Urzędzie ) z WKM lub innym, zaakceptowanym przez ZTM nośnikiem biletów (z uwidocznionym imieniem, nazwiskiem oraz aktualnym zdjęciem użytkownika biletów) w celu wgrania e-hologramu.Wniosek o wyrobienie Karty warszawiaka można złożyć osobiście, lub przez internet.. W celu uzyskania Karty Warszawiaka należy udać się do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM lub do Wydziału Obsługi Mieszkańców w urzędzie dzielnicy.. Aby ja uzyskać trzeba złożyć wniosek i przedstawić dokument potwierdzający płacenie podatków w Warszawie.Wniosek o udzielenie lub zmianę zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym - pdf ( 56 KB) Wniosek o udzielenie lub zmianę zezwolenia na wykonywanie regularnych specjalnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym - pdf ( 55 KB)Każdy, kto mieszka i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) w Warszawie może otrzymać Kartę warszawiaka, a dzieci osób rozliczających się w stołecznym urzędzie skarbowym - Kartę Młodego Warszawiaka..

Jeśli umiesz posługiwać się Internetem i jesteś w nim sprawny możesz wniosek o Kartę złożyć przez Internet.

Sport.Od wtorku można składać wnioski o Kartę warszawiaka, dzięki której po 1 stycznia 2014 r. płacący w Warszawie podatki zapłacą mniej za bilety długookresowe komunikacji miejskiej .Od wtorku warszawiacy, którzy płacą podatki w stolicy mogą wyrabiać Kartę Warszawiaka i Kartę Młodego Warszawiaka.. (studentom do ukończenia 26.. W tym wypadku o możliwości odbioru hologramu zostaniemy poinformowani.Aby otrzymać Kartę Warszawiaka należy złożyć wniosek w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców.. Pismo może być złożone na dwa sposoby.. Czas oczekiwania na wydanie osobistej Warszawskiej Karty Miejskiej wynosi ok. 4 dni robocze.. Dzieje Się Na Mieście.. Warunkiem przyznania wyprawki jest wypełnienie przez wnioskodawcę wniosku on-line w kreatorze na stronie Urzędu m.st. Warszawy , następnie wydrukowanie, podpisanie i złożenie wraz .Opiekunowie powinni wejść na stronę internetową (każda szkoła ma swój unikalny adres), a następnie wypełnić formularz i złożyć wniosek o wydanie Karty Ucznia.. Reprywatyzacja..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt